Заява депутатської фракції „КМКС” Партії угорців України щодо ситуації в обласній раді

Депутати від Товариства угорської культурної Закарпаття беруть участь у роботі Закарпатської обласної ради з 1990 року і намагаються якомога краще представляти інтереси своїх виборців.

Наразі, завдяки результатам минулорічних виборів, «КМКС» має третю-четверту за чисельністю фракцію в обласній раді.

У відповідний період минулого року керівництво «КМКС» провело переговори з усіма фракціями, задля сформування стабільної широкої коаліції, спроможної належним чином представляти інтереси жителів Закарпаття та яка дозволила би оперативно приймати рішення.

Оскільки наші коаліційні переговори не досягли результату, ми призупинили нашу участь у перемовинах.

Через два дні після призупинення переговорів збройні формування СБУ провели видовищні обшуки в офісах «КМКС», у створених організацією Фондів та в помешканні голови товариства, які, ймовірно, також мали на меті залякування депутатів від нашої партії.

За цих обставин фракція «КМКС» не брала участі у виборах голови обласної ради. Сформована коаліція пізніше виявилася недієздатною.

Згодом фракція «КМКС», з урахуванням інтересів свого електорату та Закарпаття в цілому, увійшла до новоствореної коаліції, яка, однак, фактично вже припинила своє існування.

На думку депутатської групи «КМКС» у ситуації, що склалася потрібно провести термінові переговори щодо створення широкої коаліції, яка б забезпечувала стабільну та збалансовану роботу обласної ради. Створення коаліції має передувати голосуванню про особовий склад керівництва. Право висунення особи на посаду голови належить фракції партії, яка набрала найбільшу кількість голосів, якщо сформована коаліція не вирішить інакше.

Незважаючи на те, що нашим депутатам продовжують загрожувати безпідставні кримінальні провадження з боку правоохоронних органів, фракція «КМКС» в інтересах виборців готова взяти участь у роботі широкої коаліції.

 

 

м. Ужгород, 23.11.2021 р.