Заява громадської організації «Товариства угорської культури Закарпаття» щодо результатів виборів президента України

Громадська організація «Товариство угорської культури Закарпаття.» (ГО «ТУКЗ-КМКС») із задоволенням констатує, що переважна більшість виборців України, включно з угорцями Закарпаття, проголосувала за зміни в державі. У зв’язку з цим висловлюємо вдячність кожному нашому співвітчизнику, хто брав участь у голосуванні, даючи шанси країні стати на шлях розвитку.

ГО «ТУКЗ-КМКС» вітає з перемогою Володимира Зеленського, який завоював довіру співгромадян. Вважаємо, що підтримка 72-ох відсотків виборців створила такий політичний капітал, який дасть змогу новообраному президенту провадити політику, яка дійсно базується на європейських цінностях.

В угорських населених пунктах Закарпаття більш ніж 90 відсотків виборців віддали свої голоси за зміни із сподіванням, що новий президент, на відміну від його попередника, не проводитиме антиугорську політику.

Перш за все, ми сподіваємось на те, що новий глава держави припинить політику, спрямовану на асиміляцію угорців, в повному обсязі забезпечить їх права на вільне користування рідною мовою та навчання рідною мовою з дитячого садочка й закінчуючи університетом. Також надіємося, що президент створить можливість для національних меншин, серед них і для угорців Закарпаття, мати власне представництво в парламенті та місцевих радах, сприятиме переформатуванню українсько-угорських міждержавних стосунків шляхом двосторонніх перемовин, легалізації подвійного громадянства, припинить суперечки з угорськими посадовцями й безпідставне переслідування угорських організацій з боку силових структур.

Ми сподіваємося, що новий президент прагнутиме до діалогу з усіма верствами суспільства, зокрема з національними меншинами. ГО «ТУКЗ-КМКС» є готовим до співпраці стосовного всіх питань, що сприятимуть розвитку країни, покращенню становища угорської громади Закарпаття, зміцненню партнерських стосунків між Україною та Угорщиною і Європейським Союзом.

м. Ужгород, 22 квітня 2019 р.