Громадська організація «Товариство угорської культури Закарпаття.» (ГО «ТУКЗ-КМКС») вважає обурливим та глибоко засуджує нову хвилю викликів – що, водночас, продовжує ланцюг переслідувань, які спостерігаються в останні роки – з боку українських владних органів, метою якої знову є залякування угорської національної меншини Закарпаття безпосередньо перед президентськими виборами.

Глибоко шокуючим є те, що незважаючи на наші протести та офіційні звернення­, українські посадовці не тільки бездіяльно спостерігають те, як екстремістський український сайт «Миротворець» за етнічною ознакою складає чорні списки закарпатських угорців, зловживаючи їхніми персональними даними, а саме, посилаючись на сайт «Миротворець», почали викликати, залякувати та переслідувати закарпатських угорців із т.з. «списку смертників» через припущення про наявність у них подвійного громадянства.

Ми переконані в тому, що у правовій державі, яка прагне до членства в Європейському Союзі, є недопустимими безкарні функціонування та діяльність таких екстремістських націоналістичних організацій і веб-сайтів, котрі вбачають вирішення проблеми стану певної національної меншин, що проживає на території держави, в занесенні людей – громадян України – до чорних списків та їх вигнання із батьківщини. На нашу думку, Українська держава зобов’язана гарантувати безпеку власних громадян, але, на жаль, ми спостерігаємо зворотне, адже у здійсненні антиугорських актів вже відкрито беруть участь та асистують цьому центральні та регіональні органи державної виконавчої влади. Ми вважаємо за необхідне негайне припинення антиугорських переслідувань та притягнення до відповідальності осіб, причетних до цього. У зв’язку зі згаданим, висловлюємо свій рішучий протест та звернемося до міжнародних правозахисних організацій!

Правління ГО  «ТУКЗ-КМКС»

м. Ужгород, 28 березня 2019 року