Adventi kézművesvásár és mézeskalács-díszítés

Advent negyedik vasárnapján Adventi kézművesvásár és mézeskalács-díszítés címmel szervezett közös rendezvényt a KMKSZ Gáti Alapszervezete, a Gyermek Evangelizációs Központ (GYEK) és Gát polgármestere. A rendezvény a református templomban vette kezdetét, ahol a GYEK munkatársai színes karácsonyi történetet mutattak be, majd a jelenlévők átvonultak a falu központjába, ahol meleg citromos tea, mézeskalács várta a kicsiket, vörösbor és zsíros kenyér lilahagymával pedig az idősebbeket és az odalátogatókat. A nap folyamán fellépett a Gáti Betyárok betlehemes csapat, akik a SzékelyKapuk – ZöldKapuk. Csillagéneklés a Kárpát-medencében elnevezésű nemzetközi verseny résztvevői. Ezután a Télapó a hidegre való tekintettel táncra buzdította a jelenlévőket. Azokat, akik nagyon ügyesek voltak, édességgel jutalmazta. A rendezvényt a református énekkar karácsonyi fellépése zárta.

A nap folyamán a gyerekek közel 200 mézeskalácsot festhettek maguknak, valamint aki kérte, annak Heé Klaudia arcfestést készített. Az odalátogatók megtekinthették és megvásárolhatták községünk kézműveseinek munkáit.

Köszönet az anyagi támogatásért a KMKSZ Beregszászi Középszintű Szervezetének és községünk polgármesterének!

A szervezők és a résztvevők szeretnék ezt a hagyományt a jövőben is továbbvinni, és minél több emberhez eljuttatni a karácsony üzenetét.

Lőrinc Ágota