Відкритий лист ТУКЗ-КМКС до Володимира Зеленського щодо антиугорських акцій

Шановний пане Президенте!

Товариство угорської культури Закарпаття вважає обурливим і глибоко засуджує низку антиугорських акцій, котрі за останні дні призвели до того, що угорська меншина на Закарпатті залякана та почувається в небезпеці на рідній землі.

Правоохоронні органи 20 серпня припинили проведення богослужіння в римо-католицькій церкві селища Солотвино через повідомлення про мінування. Через анонімне повідомлення, яке надійшло до поліції, довелося евакуювати людей з богослужінь ще двох храмів. Шокує, що сьогодні етнічні меншини не можуть почуватися в безпеці навіть у церквах. Крім того, угорська громада Закарпаття 20 та 21 серпня отримала два листи, у яких анонімні «патріоти» погрожують винищити нашу громаду та вигнати з нашої батьківщини.

Переконані, що в державі, яка керується верховенством закону та прямує до  Європейського Союзу, діяльність і безкарність екстремістських націоналістичних організацій, котрі бачать вирішення ситуації щодо етнічної меншини в її фізичному викоріненні, є неприпустимою. Зважаючи на громадський вплив вчинку, вважаємо важливим якнайшвидше притягнути до відповідальності винних осіб та запобігти подальшим діям, спрямованим проти меншин. Вважаємо, що держава Україна зобов’язана гарантувати безпеку власних громадян.

Саме тому Товариство звертається до Вас як до гаранта Конституції з проханням узяти під особистий контроль розслідування цієї справи. Вимагаємо якнайшвидше притягнути винних до відповідальності, згідно із законом, подаючи приклад, щоб у майбутньому цього не трапилося з жодною меншиною України. Вважаємо, що такі дії мають на меті розпалювання міжнаціональної ворожнечі, тож порушують міжнародні зобов’язання України та перешкоджають наближенню країни до Європейського Союзу.

м. Берегово

Правління ТУКЗ-КМКС

25.08.2020 р.