Заява громадської організації «Товариства угорської культури Закарпаття» у зв’язку з прийняттям у другому читанні поправок до Закону про нацменшини

Громадська організація «Товариство угорської культури Закарпаття.» (ГО «ТУКЗ-КМКС) висловлює жаль, що конструктивні пропозиції угорських організацій і цього разу не були враховані при внесенні змін до Закону про нацменшини. Відповідно до закону, прийнятого у другому читанні, було вилучено важливий критерій визначення національних меншин – факт традиційного проживання їхніх представників на території України, що нівелює поняття національної меншини та виключає будь-які колективні права, пов’язані з меншинами. Дискримінаційний або суто декларативний характер деяких положень законодавчого акту створює можливість його довільного тлумачення. Закон також не визначає, хто і на якій підставі належить до тієї чи іншої меншини, і не відрізняє корінні, традиційні меншини від іммігрантів.

Прийнята поправка все ще не гарантує права меншин, які гарантовани Конституцією та іншими міжнародними документами, а також не відновлює права меншин, які існували раніше.

Ужгород, 26 вересня 2023 р. Президія ГО «ТУКЗ-КМКС»