Виноградівський районний осередок ТУКЗ-КМКС і надалі очолюватиме Йосип Борто

Збори представників Виноградівського районного осередку Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС) відбулися 1 квітня в офісі організації у Виноградові. Присутні 45 делегатів організації на наступні три роки знову обрали головою Йосипа Борто, заступниками – Маргариту Віраг, Міклоша Гевеші та Золтана Кудрона. Крім того, проголосували за членів комісій, а також делегатів, які представлятимуть осередок у правлінні обласної організації.

На початку засідання присутні вшанували пам’ять полеглих у війні бійців хвилиною мовчання. Відтак Йосип Борто вручив грамоти та подякував за роботу очільникам семи місцевих осередків, які вже склали повноваження. Серед них Ференц Болдоґ (Нове Село), Корнелія Будагазі (Неветленфолу), Роберт Домокош (Оклі), Ленке Сербак (Чепа), Роланд Товт (Матійово), Шандор Веспремі (Чорнотисів), Ласло Віраг (Пийтерфолво). Відтак привітав новообраних очільників місцевих осередків: Ференца Четнекі (Оклі), Марію Трешчулу (Чепа), Моніку Сірмаї (Неветленфолу), Ірину Товт (Матійово), Маргариту Віраг (Пийтерфолво), Річарда Міговка (Нове Село), Наталію Кардош (Чорнотисів).

Окреслюючи ситуацію в країні, Йосип Борто зазначив: «Війна затьмарює та ускладнює життя кожного з нас. Незважаючи на те, що бойові дії відбуваються далеко від нашого краю, вони впливають на наше життя більше, ніж будь-що раніше. Багато тисяч закарпатців беруть безпосередню участь у захисті держави, серед них чимало угорців. На жаль, ми оплакуємо сотні героїчно загиблих із Закарпаття, зокрема багато угорців, двоє з яких були членами ТУКЗ-КМКС», – повідомив Йосип Борто. Він зазначив, що важливим завданням залишається прийом вимушених переселенців, і висловив вдячність усім, хто бере участь у цьому.

Голова поінформував про гуманітарні акції ТУКЗ-КМКС та реалізацію соціальних програм. Відтак зауважив, що протягом останніх двох років діяльність організації здійснювалася відповідно до ситуації. Членами 24 місцевих осередків є 8370 осіб, що на 313 менше, ніж у попередній період. Йосип Борто розповів також про роботу Благодійного фонду «КМКС», зокрема виплату грантових допомог, та меморіальні заходи, проведені районним і місцевими осередками.

Аранка Пацура, у свою чергу, представила фінансовий звіт ревізійної комісії. А Ласло Химинець повідомив, що до дисциплінарної комісії не надходило ані усних, ані письмових заяв.

Із запрошених гостей заходу виступив голова Берегівської райради Карло Резеш, який поінформував про роботу депутатів ради, де «КМКС» ПУУ має більшість. Вона співпрацює з представниками п’яти інших партій, водночас є одна, котра не йде на співпрацю. Незважаючи на складні часи, у райраді все працює добре, підкреслив її голова.

Після цього депутатка Берегівської райради від «КМКС» поінформувала про роботу фракції в раді.

Депутат від «КМКС» у раді Виноградівської територіальної громади, голова бюджетної комісії розповів про результати роботи фракції «КМКС».

Про діяльність ради Пийтерфолвівської територіальної громади, яка вважається зразковою, поінформував депутат Міклош Гевеші.

А про ситуацію, що склалася в раді Вилоцької ОТГ, розповів голова фракції «КМКС» Ґустав Секей. Затим очільниця ради Королівської територіальної громади Катерина Ковчі повідомила про стан справ у найбіднішій громаді Закарпаття.

Відтак під час голосування присутні висловили довіру Йосипу Борто й на наступні три роки. Його заступниками стали Маргарита Віраг, Міклош Гевеші та Золтан Кудрон. Крім керівників, обрали і членів правління. Ними стали голови місцевих осередків: Єва Каланич, Лілла Ґал-Гердинська, Моніка Сімай, Катерина Іллеш та Діана Лідка. Членами ревізійної комісії призначили Аранку Пацуру, Ференца Бака й Іштвана Фабіана, а членами дисциплінарної комісії – Єву Каланич, Карла Кіралі та Ласла Химинця.

Районний осередок делегував у правління організації 17 представників. Ними стали Ференц Бак, Ференц Болдоґ, Корнелія Будагазі, Іштван Добша, Лілла Ґал-Гердинська, Адальберт Герендей, Іштван Фабіан, Єва Каланич, Карло Кіралі, Золтан Кудрон, Діана Лідка, Юдіта Сюч, Ангела Степанюк, Маргарита Віраг, Ласло Віраг, Міклош Гевеші та Барнабаш Кейс.

В обласну ревізійну комісії на пропозицію голови делегували Аранку Пацуру, а в обласну дисциплінарну комісію – Катерину Іллеш.

Жолт Бадо/Badó Zsolt/Kárpátalja hetilap