У Берегові відбулося переобрання керівного складу міського осередку ТУКЗ-КМКС

4 березня в стінах Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ відбулося засідання Берегівського міського осередку Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС), під час якого було переобрано керівництво організації.

Відкрив захід та підсумував результати роботи організації за минулий рік очільник місцевого осередку Іштван Молнар. «2022-й був надзвичайно складним, війна наклала відбиток на наше повсякденне життя. Минулий рік також присвячувався боротьбі «за збереження громади», – зазначив Іштван Молнар. «Для ТУКЗ-КМКС було важливо підтримувати місцеву угорську громаду, за можливості проводити меморіальні заходи. У 2022-му, як і щороку, ми відзначили річницю від дня народження Шандора Петефі, День угорської культури, після тривалої перерви 6 жовтня вклонилися пам’яті арадських мучеників, а наприкінці листопада долучилися до меморіальних заходів з ушанування пам’яті жертв сталінських репресій, так званих «маленьких робіт». Крім того, Товариство передало книжки першачкам шкіл міста та долучилося до акції «Хліб угорців», у рамках якої вдалося зібрати значну кількість пшениці – 1 700 кг.

Після схвалення річного звіту очільника організації виступив заступник голови Берегівської міської територіальної громади Гейза Орос, котрий доповів про питання, що стосуються ОТГ. А керівниця фракції «КМКС» місцевої ради Кароліна Дорчі підсумувала роботу депутатів.

Відтак Іштван Молнар ознайомив присутніх із фінансовими справами міського осередку, а також повідомив про зменшення кількості його членів – на 2023 рік вона становить 966 осіб.

У заході взяв участь і керівник Консульства Угорщини в Берегові Іштван Дєбнар. Під час свого виступу він зазначив, що Угорщина зацікавлена в тому, щоб її східна сусідка була стабільною, демократичною державою з економікою, яка розвивається, для чого передусім потрібне якнайшвидше відновлення миру. Дипломат розповів про масштабну гуманітарну програму уряду Угорщини для допомоги Україні та підтримку, що надається закордонним угорцям для розвитку на батьківщині.

Голова Берегівського районного осередку ТУКЗ-КМКС Йожеф Шін, виступаючи перед учасниками засідання, наголосив на важливості діяльності громадської організації, підсумував роботу фракцій «КМКС» в обласній та районній радах, а також підкреслив необхідність виявлення витримки.

Роботу Берегівського міського осередку ТУКЗ-КМКС присутні визнали задовільною.

Відповідно до статуту, кожні три роки відбувається оновлення керівництва всіх рівнів організації. На загальних зборах присутні одностайно переобрали головою Іштвана Молнара, який і надалі керуватиме місцевим осередком. У роботі йому допомагатимуть заступник Гейза Орос, секретарка Адрієн Мандзяк та члени правління: Кароліна Дорчі, Марта Гнатик-Рішко, Ержебет Фрінг, Пейтер Гусар.

Завершуючи зустріч, Іштван Молнар подякував за виявлену до нього довіру та за роботу протягом минулих років, а відтак висловив сподівання на результативність у майбутньому та якнайшвидший мир.

(CsA/Kárpátalja hetilap)

Forrás: